Szombaton gomolyfelhők tarkítják majd az égboltot, csapadék nem várható. A mérsékelt északnyugati szél időnként megmozdulhat, de alapvetően nem lesz zavaró. Reggel főként a fagyzugos területeken fordulhattak elő negatív hőmérsékleti értékek, az esti gyenge eső pedig épp elegendő nedvességet hagyott a levegőben ahhoz, hogy reggelre pára képződjön. Napközben 15°C körül alakul a hőmérséklet, estére pedig 9°C várható. 🌤️
Vasárnaptól egészen szerdáig kellemesebb arcát mutathatja a tavasz. Gomolyfelhős-napos idő várható, mérsékelt légmozgással, ezekben a napokban a szél nem kap főszerepet. Jó hír, hogy reggelente már nem valószínű fagy, ugyanakkor a hajnalok továbbra is hűvösek maradnak. A délutáni órákban 15°C körüli hőmérséklet várható, az időszak vége felé pedig akár a 20°C-ot is megközelítheti a maximum. Összességében kellemes, tavaszias idő körvonalazódik, így a hétvégén bátran lehet kültéri programokat szervezni. 🌿🌞
A bökkenő azonban továbbra is az, hogy a csapadék nagyon hiányzik az előrejelzési térképekről. Bár a jövő hét közepén a felvonuló felhőzetből előfordulhat némi csapadék, ennek mennyisége egyelőre bizonytalan, és az is látszik, hogy tartós, kiadós eső egyelőre nem körvonalazódik. Sajnos tehát a száraz idő tovább folytatódhat. 🌥️🌱


