Szerdán még bőven lehetnek felettünk felhők, de már nem lesz borult az ég. Időnként napsütésre is számíthatunk, és kisebb zápor is előfordulhat. A mérsékelt délkeleti szél mellett délután 19°C, estére pedig 14°C körüli hőmérséklet valószínű. 🌤️🌦️
Csütörtöktől érdekes szinoptikus helyzet alakul ki: egy tőlünk nyugatra és keletre kiépülő anticiklon között a légkör szinte „senki földjére” kerül, így a frontok távol maradnak térségünktől. A két magasnyomású mező peremén enyhe, száraz, atlanti eredetű légtömeg érkezik. Ennek hatására sok napsütésre és mérsékelt légmozgásra számíthatunk. 🌞
Vasárnapig a nappali felmelegedés 20°C környékére erősödhet. A szinte folyamatos mérsékelt légmozgás miatt a reggelek inkább csak kissé hűvösek lesznek, mint igazán hidegek.
A távolabbi kilátások azonban ismét izgalmas fordulatot tartogatnak. Nagy bizonytalanság mellett vasárnap déli határainkhoz közel megközelíthet egy újabb mediterrán ciklon, amelynek kettős frontja, majd hidegfrontja érheti el térségünket. Ha ez a forgatókönyv valósul meg, akkor hétfőre virradóan végre számottevő mennyiségű csapadék érkezhet. 🌧️
Legyen így! 🌱🌧️



