Csütörtökön felhős és napos időszakok váltogatják egymást, csapadék továbbra sem valószínű. Napközben a mérsékelt északnyugati szelet időnként erős széllökések kísérik. A reggel több helyen fagypont közelébe hűlt a levegő, de napközben már kellemesebb lesz az idő: délután 18°C, estére 13°C körüli hőmérséklet várható. 🌤️💨
Szombatig térségünket továbbra is elkerülik azok a légköri frontok, amelyek érdemi változást hozhatnának ebbe az anticiklonok peremhelyzete által uralt, meglehetősen egyhangú időjárási helyzetbe. A tartósan száraz idő sajnos az egyre súlyosbodó aszály szempontjából sem kedvező, ami különösen szembetűnő most, a Föld napja környékén.
A következő napokban két magasnyomású terület közé szorul térségünk, és a köztük húzódó „résben” száraz, csak mérsékelten meleg levegő érkezik hozzánk. Ennek hatására marad az északnyugati áramlás, amelyet napközben időnként élénk széllökések kísérhetnek. Az ártalmatlan gomolyfelhők mellett sok napsütésre számíthatunk, így alapvetően kellemes, bár kissé szeles tavaszi idő valószínű. 🌤️
Szombatra a délutáni hőmérséklet akár a 21°C-ot is elérheti, amikor az anticiklonokból kifúvó, kissé melegebb légtömeg érkezik.
Vasárnapra virradóan ugyan tőlünk északra elsuhan egy mérsékelt övi ciklon, de térségünkben csak a légtömeg eredete változik: az áramlás továbbra is északnyugati marad, viszont mintegy 5–6°C-kal hűvösebb és ugyanúgy csontszáraz levegő érkezik a ciklon hátoldalán.
Ha kicsit távolabbra tekintünk, jelenleg jó esély látszik arra, hogy a hónap végéig sem történik jelentős időjárási fordulat. Ez sajnos azt is jelenti, hogy komolyabb eső egyelőre továbbra sincs a láthatáron. 🌤️🌬️


